Mental Power - stres

 

Szybki tryb życia, niewłaściwa dieta oraz nieregularne spożywanie posiłków mogą prowadzić do wielu poważnych chorób związanych z zaburzeniem wewnętrznej gospodarki organizmu. Coraz więcej mówi się o tym, jak niebezpieczny jest stres oksydacyjny dla zdrowia, jednak wciąż wiele osób bagatelizuje niektóre dolegliwości, zrzucając złe samopoczucie na przemęczenie. Tymczasem stres oksydacyjny jest uważany za jedną z chorób cywilizacyjnych. Można mu zapobiegać, stosując odpowiednie suplementy na redukcję stresu.

 

Stres oksydacyjny

Organizm tworzy zintegrowaną całość i naruszenie zachodzących w nim procesów może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Stres oksydacyjny to nic innego jak zaburzenie równowagi między wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie. Utleniacze i przeciwutleniacze są niezbędne do prawidłowego działania organizmu, dlatego stres oksydacyjny stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla zdrowia. Jakie czynniki powodują stres oksydacyjny? To przede wszystkim:

  • nadużywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • przewlekły stres,
  • zła dieta,
  • przemęczenie,
  • zbyt długa ekspozycja na promienie UV.

Higieniczny tryb życia oraz odpowiednio dobrane suplementy na redukcję stresu pozwolą zachować równowagę w organizmie i kontrolować nieprawidłowe procesy zachodzące wewnątrz ciała.

 

Suplementy na redukcję stresu

Oprócz zmiany trybu życia warto dodatkowo stosować suplementację preparatami, które mają za zadanie łagodzić objawy stresu i pomóc w wyciszeniu się. Suplementy na redukcję stresu oprócz składników, które pomagają się odprężyć, bogate są w pierwiastki i minerały, takie jak wapń czy magnez. Oprócz tego warto do suplementacji włączyć środki na wzmocnienie odporności, gdyż długotrwały stres oksydacyjny może zaburzyć pracę systemu immunologicznego. Suplementy na redukcję stresu dostępne w naszym sklepie wyróżniają się wysoką przyswajalnością oraz specjalnie dobranym składem, który dostarcza organizmowi potrzebne mikroelementy w odpowiednich dawkach.