MicroSilver

Seria MicroSiver Plus LR to specjalistyczne dermokosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji problematycznej skóry, z wysoce skuteczną substancją czynną micro srebrem.

Zdrowa skóra rozpoczyna się od równowagi bariery ochronnej.

Problemy z podrażnioną skórą, łupieżem lub paradontozą mają często naturalną przyczynę: nasza własna bariera ochronna, mikrobiom, traci równowagę, co umożliwia rozprzestrzenianie się szkodliwych zarazków. LR MICROSILVER PLUS to skuteczne rozwiązania dopasowane do specjalnych potrzeb pielęgnacyjnych różnych partii ciała. Sekretem funkcjonalnej serii pielęgnacyjnej jest substancja czynna o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym MicroSilver BG™ . Każdy produkt zapewnia dodatkowy "plus": efektywną kombinację składników czynnych, która działa w sposób ukierunkowany na konkretne potrzeby, regeneruje naturalną barierę ochronną i stabilizuje - dla zdrowego mikrobiomu skóry.

Czym jest mikrobiom?

Nasza naturalna bariera ochronna to prawdziwy cud natury. Miliony mikroorganizmów tworzą jedyną w swoim rodzaju równowagę. W ten sposób stanowią one naturalną ochronę przed zarazkami, takimi jak bakterie i wirusy. Ogół tych mikroorganizmów nazywamy "mikrobiomem" lub florą skóry i jamy ustnej. Jeśli zaburzona zostanie ta delikatna równowaga, zarazki mogą się rozprzestrzeniać i naruszać naturalną barierę ochronną. To może w konsekwencji prowadzić do problemów skórnych i stomatologicznych. Należy zatem usunąć intruzów i jednocześnie wzmocnić naturalną barierę ochronną.

Wszystkie produkty LR MICROSILVER PLUS zawierają antybakteryjny, antywirusowy MicroSilver BG™ 

Czyste srebro w walce z bakteriami i wirusami

 1. Podrażniona skóra może gorzej radzić sobie z obroną przed bakteriami i wirusami. Na bardzo obciążonej skórze bakterie mogą się łatwiej rozprzestrzeniać. Równowaga mikrobiomu ulega zachwianiu.
 2. Cząsteczki srebra z MicroSilver BG™ z gąbczastą strukturą układają się na powierzchni w sposób przypominający sieć. Zarazki, takie jak bakterie i wirusy, nie mają szans. Są one wyłapywane w ochronną sieć ze srebra.
 3. Antywirusowy, antybakteryjny efekt jonów srebra z MicroSilver BG™ likwiduje bakterie i zapobiega ich dalszemu rozwojowi.
 4. Cząsteczki MicroSilver BG™ utrzymują się długotrwale na powierzchni skóry i mogą chronić aż do 12 godzin przed nowymi bakteriami i wirusami. Mikrobiom może się zregenerować i znowu spełniać funkcję ochronną.

Dla kogo dedykowane są produkty LR MICROSILVER PLUS?

LR MICROSILVER PLUS wspiera osoby z wrażliwą, problematyczną, podrażnioną, zestresowaną skórą, a także z łupieżem, z zaczerwienioną lub zanieczyszczoną skórą, z problemem nieświeżego oddechu, próchnicy i paradontozy. To pielęgnacja odpowiednia również dla skóry wrażliwej.

Zanieczyszczona, tłusta, łuszcząca się i podrażniona skóra często wynika z braki równowagi mikrobiomu. LR MICROSILVER PLUS pomaga skórze zlikwidować zarazki, takie jak bakterie i wirusy, oraz wzmocnić naturalny płaszcz ochronny skóry.

Czym różni się seria MicroSilver Plus  BG™  od innych produktów?

W wielu produktach konkurencyjnych stosowane jest koloidalne srebro (dyspersje srebra, sole srebra, proteiny srebra), ale stosowane w serii MicroSilver Plus nanoporowate srebro z gąbczastą strukturą powierzchni i niezmienną wielkością cząsteczki reaguje wyłącznie na powierzchni skóry, w przeciwieństwie do chemicznych związków srebra (sole srebra), które przenikają w głąb skóry.

Seria MicroSilver Plus BG™  obszar zastosowania:

 • Łupież i podrażniona skóra głowy
 • Zanieczyszczona skóra (trądzik)
 • Bardzo sucha, podrażniona skóra ciała
 • Suche, spierzchnięte stopy, przykry zapach
 • Wrażliwe zęby i dziąsła
 • Przykry zapach potu

Seria MicroSilver Plus BG™ to:

 • Skuteczność produktów potwierdzona w badaniach dermatologicznych
 • Bardzo dobra tolerancja potwierdzona w badaniach dermatologicznych
 • Doskonała jakość produktów
 • Bez parabenów i sztucznych barwników