Aloe Vera

 

Aloes to urododajny sukulent zawierający w swoim składzie wiele substancji odżywczych jak wapń, żelazo, lecytyna, magnez, mangan, potas, sód, cynk, witaminy B 1, 2, 6, 12, A, E, C, cholina i wiele innych.

Aloes jest jednym z najcenniejszych naturalnych składników stosowanych do pielęgnacji skóry od stuleci. W porównaniu ze wszystkimi innymi substancjami czynnymi stosowanymi do pielęgnacji skóry aloes ma jedną kolosalną przewagę: ma zdolność przenikania daleko w głąb tkanki – zawarte w nim bioaktywne substancje mogą dotrzeć nie tylko do naskórka, ale także do głębiej położonych warstw skóry. Dzięki tej właściwości aloes wspiera odnowę komórki znacznie skuteczniej niż inne składniki używane przy produkcji kosmetyków. Aloes może także pobudzać tworzenie się nowych komórek, stąd też często mówi się „efekcie naprawczym”. Ponadto aloes redukuje stany zapalne oraz rozszerzone naczynia krwionośne, co z kolei zwiększa dopływ krwi i przyspiesza odnowę skóry. Doskonale nawilża i tonizuje skórę. Działa kojąco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo.

W przypadku kosmetyków aloesowych ważna jest ilość zawartego w nim aloesu. Preparaty do pielęgnacji są skuteczne, jeśli zawartość aloesu wynosi przynajmniej 30%. Kolejna kwestią ważną z punktu widzenia skutecznej pielęgnacji jest używanie do produkcji żelu aloesowego, a nie proszku aloesowego, który działa w bardzo ograniczonym zakresie.

Do produkcji wszystkich kosmetyków aloesowych firmy LR Heath&Beauty używa się żelu aloe vera barbadensis miller.  Wszystkie produkty aloesowe są w 100% wolne od parabenów i olejów mineralnych. Dodatkowo produkty LR z serii Aloe Vera zostały wzbogacone w specjalnie dobrane, organiczne substancje aktywne. Bioekstrakty w kosmetykach Aloe Vera zostały dopasowane do różnorodnych potrzeb pielęgnacyjnych i wykazują działanie łagodzące, regenerujące lub antyoksydacyjne, uzupełniając w ten sposób naturalne właściwości pielęgnacyjne aloesu. Każdy produkt  został  przetestowany przez niezależny instytut badawczy pod kątem tolerancji skórnej (Derma Consult lub Dermatest).